سیستم های ویپ

viop یا (Voice Over IP) به معنی صدا روی بستر شبکه های معمولی کامپیوتری یا IP است

- تماس کاربران خارج از دفتر
- امکان دریافت پیام صوتی
- تلفن گویای حرفه ای
- قابلیت ارسال فکس
- خطوط داخلی متعدد
- جابجایی کاربران
- گزارشگیری

سیستم ویپ VOIP

بر خلاف تصور رایج، شبکه IP لزوما به معنای اینترنت نیست و می توان سیستم ویپ را کاملا مستقل از اینترنت در شبکه های داخلی (LAN) و در شرکت ها و سازمان ها پیاده سازی و از امکانات متنوع و پیشرفته آن استفاده نمود

در واقع یک مرکز تلفن ویپ می تواند جایگزین سانترال های سنتی و قدیمی شود. این سیستم نه تنها تمامی امکانات یک سانترال داخلی را اراده می دهد بلکه بسیاری از محدودیت های سانترال آنالوگ را ندارد و دنیایی از امکانات جدید و گسترده را در اختیار سازمان شما قرار می دهد.

 

برخی از ویژگی های سیستم

تماس رایگان بین شعب

ارتباطات تلفنی بین شعب و دفاتر از طریق یک سیستم یکپارچه بر روی بستر شبکه انجام می شود. این موضوع به معنی حذف هزینه مخابراتی بین دفاتر می باشد.

کنفرانس های صوتی و تصویری

یک بستر بسیار قوی و با کیفیت برای برگزاری جلسات و کنفرانس ها به صورت صوتی و تصویری می تواند بر کاهش هزینه، افزایش بهره وری و همچنین اعتبار سازمان، تاثیر گذار باشد.

هر کامپیوتر یک گوشی تلفن پیشرفته

یکی از ویژگی هایی که راه اندازی سیستم ویپ را برای سازمان بسیار مورد توجه قرار داده، امکان استفاده از نرم افزاری است که آسانی تمامی کامپیوترهای موجود در شبکه سازمان را به تلفن های داخلی تبدیل می کند که هم به لحاظ هزینه و هم کیفیت، ویژگی بسیار مطلوبی به شمار می رود.

تماس کاربران خارج از دفتر

سیستم ویپ امکان اتصال به اینترنت را دارا می باشد و با استفاده از این قابلیت شما قادر خواهید بود در هر جای دنیا با استفاده از اینترنت تماس بگیرید و فقط هزینه خط ثابت را پرداخت نمایید